O Travertinu

Nejznámější oblastí těžby je okolí Říma, konkrétně oblast Tivoli, kde se vyskytují tyto travertiny : TRAVERTINO CLASSICO, TRAVERTINO SILVER, TRAVERTINO NAVONA TRAVERTINO NOCE. Další oblastí je Toskánsko – TUSCANY TRAVERTIN. Žlutá a červená varianta se těží v Iránu a okolních zemích – TRAVERTINO GIALLO PERSIANO a TRAVERTINO ROSSO PERSIANO. Velká a významná ložiska jsou dále ve středním a východním Turecku, kde se těží ekvivalenty italských travertinů, avšak jsou méně porovité. Malé lokality v Makedonii a Maďarsku dodávají barevné a strukturální variace na základní typy. Travertin který byl používám v naší republice pocházel zejména ze Slovenska, oblasti Spíše, tedy SPIŠSKÝ TRAVERTIN. V současnosti je však lom málo využívaný a poskytuje malé bloky, stává se tak ekonomicky nezajímavým.

Travertin má nepřeberné množství barevných variant a díky své kresbě dodává reprezentativní vzhled. Výsledný efekt je také závislý na zvolené povrchové úpravě. Povrch vytěženého travertinu je tvořen póry (kavernami), Ty lze buď zachovat nevyplněné nebo vyplnit cementovou směsí do barvy kamene, případně průhlednou pryskyřicí. Následně lze kámen vyleštit do vysokého lesku, podlesku nebo zvolit povrch antik evokující starobylý vzhled.

Důležitou kapitolou je také způsob řezání kamene. Jsou dvě možnosti, které závisí na způsobu ukládání sedimentu. Při řezání po létech (horizontálně) vzniká struktura připomínající obláčky. Při řezání přes léta je struktura výrazně směrová a výsledkem jsou pravidelné pruhy.

Druhy Travertinů, které vám můžeme nabídnout.

 
Travertino Classico
Travertin
Travertino Noce
Travertin Noce
Travertino Noce A
Travertino Noce
Travertino Alabastrio
Travertin Alabastrino
Travertino Navona
Travertin Navona
Travertino Navona A
Travertino Navona
Travertino Striato
Travertino Striato
Travertino Silver Vein
Travertino Striato
Travertino Silver
Travertino Silver
Travertino Red Yelow
Travertin Red Yelow
Travertino Rosso
Travertin Rosso
Travertino Rosso Persiano
Travertino Rosso Persiano
Travertin Miele
Travertin Miele
Travertino Giallo
Travertin Giallo
 

Další možnosti zpracování travertinu


Travertin

Travertin Noce

Travertino
Travertinů je pochopitelně mnoho dalších druhů. Travertiny patří do skupiny mramorů a právě mramory mají na firemních stránkách samostatnou sekci.